Szinte nincs még egy olyan európai ország, ahol a helyi befektetői részarány olyan nagy szeletet hasítana ki a teljes ingatlanbefektetési volumenből, mint Magyarországon, miközben a külföldi befektetők többsége az emelkedő hozamok ellenére sem tartja vonzónak a magyar ingatlanpiacot más európai országokhoz képest. Hogy a bizonytalansággal jellemzett tavalyi év óta hogyan változott a piaci hangulat, mennyire jött vissza az iroda, az ipar-logisztikai, a hotel vagy az alternatív szegmensekben a befektetői és fejlesztői étvágy, milyen tranzakciók jellemzik most a piacot, illetve, milyen globális folyamatok alakíthatják a következő években a szektort, arról Furulyás Ferenccel, az iO Partners Hungary ügyvezető igazgatójával beszélgettünk.
Az idősödő lakossággal együtt az ellátásalapú szolgáltatások iránti igény is emelkedik, ami az ingatlanbefektetési piacra is hatással van. Bár a kelet-közép-európai régióban ez még gyerekcipőben jár, az Egyesült Államokban - részben az eltérő egészségügyi rendszer miatt - alapvető eszközként jelennek meg az egészségügyi ingatlanok az ingatlanbefektetők és -fejlesztők térképén. Az alábbiakban megnéztük, mennyire tekinthető önálló befektetési eszközosztálynak az egészségügyi ingatlanok kategóriája a tengerentúlon és Magyarországon, illetve mire érdemes odafigyelni, ha valaki magánbefektetőként vásárolna ilyen céllal hasznosítható ingatlant.
Az alternatív befektetések helyett inkább a kötvénybefektetések felé mozdult el az Allianz, miután tavaly 6 milliárd dolláros bírságot kellett kifizetnie értékpapírcsalás vádja miatt.
A friss hírek szerint a Goldman Sachs alapkezelője leépíti az 59 milliárd dollárt kitevő alternatív befektetéseit, mivel az jelentősen rontotta a bank eredményét – számol be a hírről a Reuters.
Alternatív befektetéseket kezdtek el értékesíteni gazdagabb befektetőknek a vagyonkezelők, miután az intézményi befektetők körében egyre kevesebben vannak, akik még friss pénzeket tudnak ebbe a szektorba allokálni – számol be a hírről a Financial Times.
A Wall Street-i nagybankok - köztük a BlackRock, a Morgan Stanley és a State Street - egy új, az iCapital által vezetett konzorciumot támogatnak, amely egy elosztott főkönyvi alapú rendszert fejleszt az alternatív befektetések kezeléséhez.
Az alacsony hozamkörnyezet és a rekord szinten járó részvénypiacok arra ösztönzik a befektetőket, hogy máshol keressék a hozamot: egyre többen keresik a nem tőzsdei beszállási lehetőségeket – írja a Financial Times.
Philippe Donnet Generali-vezér a Financial Timesnak beszélt terveiről, miszerint az alapkezelői üzletág növelésébe fektetne a közlejövőben több energiát, miután az üzletág jó teljesítményt mutatott fel a koronavírus idején is.
Sok vállalkozás a járvány következtében kieső forgalma miatt a túlélésért küzd, de jelentős azon cégek száma is, ahol a bizonytalan helyzet a beruházások elhalasztását indokolja, és ezért jelentős összegek parkolnak a céges számlákon. A magyar piacon is elérhető már olyan betéti konstrukció, amely lehetővé teszi, hogy akár csak egy hónapra, az újratervezés időszakára is le lehessen kötni a szabad forrásokat, nagyobb kamatot elérve, mintha csak látra szóló betétben tartanák pénzüket a vállalkozások.
51 ezermilliárd dollárnyi vagyont kezelnek világszerte a világ nyugdíjalapjai, amelyek tavaly a jó tőkepiaci környezetnek köszönhetően átlagosan több mint 15%-kal növelni tudták a nyugdíjpénzt. A Willis Towers Watson tanulmánya szerint komoly döntések és kihívások előtt áll a világ nyugdíjrendszere: egyre több pénzt allokálnak alternatív befektetésekbe a kötvények és részvények rovására, a következő 10 év meghatározó trendje a befektetésekben is a fenntarthatóság lesz. A legnagyobb nyugdíjpiacokon tavaly először haladta meg a járulékfizetésen alapuló nyugdíjprogramok (DC) vagyona a járadékfizetésen alapuló programokét (DB), ez pedig újfajta helyzetet teremthet.
Sürgeti vajon a proptech az alternatív befektetések népszerűségének növekedését? Mi tekinthető alternatív fejlesztésnek és melyek ma a legizgalmasabbak? - tette fel a kérdéseket Dr. Ódor Dániel, a Taylor Wessing partnere a Property Investment Forum 2019 konferencia alternatív befektetések panelbeszélgetésén. A közönség véleménye szerint alternatív ingatlan az, aminek a szokásostól eltérő a felhasználása.
Minél kockázatosabb egy ingatlanpiaci befektetés, annál nagyobb hozammal kell, hogy kecsegtesse a befektetőket. Aki biztosra akar menni, az általában ragaszkodik a prémium lokációjú irodaházakhoz, aki viszont többre vágyik az 5 százalékos hozamnál, annak is bőven van még miből válogatnia. Befektetheti a pénzét akár valamely alternatív ingatlanpiaci termékbe, például egy temetőbe és krematóriumba.
Újabb visszásságok derültek ki a fizetős letelepedési programokról.
Rengeteg makroadatot várunk, és közben geopolitikai fronton is zajlanak az események.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Sok a furcsaság a katasztrófa körül.
Az Airbus megállapodást kötött a Spirit AeroSystems egyes eszközeinek átvételéről.
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.